ЗаФърлен в природата на Милен Русков

Модератор: glishev

Re: ЗаФърлен в природата на Милен Русков

Мнениеот Cveta » Октомври 16th, 2014, 7:34 am

Selena написа:
Cveta написа:Добре де, а не може ли обратното - ако е достатъчно добър, да направи един провинциален сюжет достъпен и харесван на световно ниво?
Изключвам експеримента на Русков, който е, според мен, непреводим.

Днеска, надявам се, ще ми върнат "Захвърлен в природата". Хвърли му едно око. Веднага ще разбереш, че е преводим, вече се превежда на английски и ще жъне успех с който сюжет и да се захване. Може би Глишев е прав, и на мене ми се иска да прочета нещо от него за английския романтизъм, но може би не е съвсем прав. Писателят пише това, което му е по-вълнуващо, така да кажем. Мисля, че последните събития по света и у нас го накарали да промени плановете си. Освен това, напълно вероятно, че романът му за романтизма ще се появи на бял свят, но вече е по-отлежал, като хубаво вино, и още по-добър, отколкото си го представяме! :)

Селена, говорех за "Възвишение", заради диалекта. Но пък Русков твърди, че е намерил преводач за него :)

Да му е честита наградата! Въпреки особеното си мнение по повод пушенето ;), все пак смятам, че в момента той е най-добрият български автор. Изчетох последното му интервю и да кажа, че този път съм напълно съгласна с казаното от Русков.
Cveta

Мнениеот dan4eto » Ноември 29th, 2014, 1:34 pm

http://milenruskov.litclub.bg/red_shadow.html

Намерих този разказ на Милен Русков, докато ровех из нета. И реших да ви го споделя. Интересен е, от първо лице и доста задълбочен. Дано ви се понрави :)
dan4eto

Милен Русков, среща на 9.12.2014

Мнениеот malama » Декември 5th, 2014, 5:41 pm

Милен Русков: 8-)
Заповядайте! Ще прочета по нещо от трите си книги, ще отговарям на въпроси и ще дам автографи на тези, които желаят.
---------------------------------------------------------
Издателство Жанет 45 и Книжарница Ciela имат удоволствието да Ви поканят на среща разговор с Милен Русков на:
9 декември, вторник, 18.00 часа
Книжарница Ciela - Подлез на Ректората
София, бул. Цар Освободител № 22
Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Тери Пратчет
Аватар
malama

Re: Милен Русков, среща на 9.12.2014

Мнениеот Selena » Декември 9th, 2014, 7:44 pm

malama написа:Милен Русков: 8-)
Заповядайте! Ще прочета по нещо от трите си книги, ще отговарям на въпроси и ще дам автографи на тези, които желаят.
---------------------------------------------------------
Издателство Жанет 45 и Книжарница Ciela имат удоволствието да Ви поканят на среща разговор с Милен Русков на:
9 декември, вторник, 18.00 часа
Книжарница Ciela - Подлез на Ректората
София, бул. Цар Освободител № 22

Бях на среща с Русков. Както винаги беше впечатляващо и приятно. Ще има какво да разправям на внуците си, които ще ми завиждат! :)
Човек е книга, която Бог чете само един път. (В. Пелевин)
Враговете на истината не са лъжите, а убежденията. (Ф. Ницше)
Selena

Мнениеот Selena » Септември 10th, 2017, 8:29 pm

Някой чел ли вече "Чамкория" на Русков? Тя ми е обещана като подарък, чакам я. Но иначе би било приятно да чуя отзивите ви тук. :)
Selena

Мнениеот Pagane » Септември 12th, 2017, 6:03 am

Даа, четох го и намирам, че това е най-сполучливата книга на Русков. Знаете, че не съм сред най-запалените му почитатели, но той става все по-добър. Отличен избор на епохата - сложна и динамична - адекватно пресъздадена, чудесен образ на главния герой - дори многословието му не дразни (или поне мен не ме дразнеше), някак органично е, а и малките образи са умело очертани с усет към детайла. Пак диалект, но този път адекватен. Препоръчвам.
Res severa verum gaudium
Pagane

Мнениеот Selena » Ноември 3rd, 2017, 12:29 pm

Pagane написа:Даа, четох го и намирам, че това е най-сполучливата книга на Русков. Знаете, че не съм сред най-запалените му почитатели, но той става все по-добър. Отличен избор на епохата - сложна и динамична - адекватно пресъздадена, чудесен образ на главния герой - дори многословието му не дразни (или поне мен не ме дразнеше), някак органично е, а и малките образи са умело очертани с усет към детайла. Пак диалект, но този път адекватен. Препоръчвам.

Чета го и умирам от смях. Непрекъснато ми се иска да го цитирам. Страхотен е този момък, бре! :lol:
Selena

Предишна

Назад към Любими автори